Musí mít všechny organizace pověřence?


Mají všechny organizace povinnost mít pověřence pro ochranu osobních údajů?
Lída H.


Odpovídá


Tato povinnost se vztahuje pouze na subjekty, které jsou v postavení správce či zpracovatele a naplňují jednu z níže uvedených podmínek:

A) zpracování provádí orgán veřejné moci či veřejný subjekt, s výjimkou soudů při výkonu soudní pravomoci
B) hlavní činnosti správce či zpracovatele spočívají v systematickém, rozsáhlém a pravidelném monitorování subjektů údajů
C) hlavní činnosti správce či zpracovatele spočívají ve zpracování zvláštních kategorií osobních údajů a osobních údajů týkajících se rozsudků v trestních věcech a trestných činů ve velkém rozsahu
(čl. 37 odst. 1 Obecného nařízení - http://www.privacy-regulation.eu/cs/37.htm)

Pracovní skupina WP29 vydala přínosný dokument k funkci pověřence pro ochranu osobních údajů, který pro ujasnění pojmů doporučuji projít. Mimo jiné je zde uvedeno i doporučení pracovní skupiny WP29, která se přiklání i k dobrovolnému jmenování pověřence pro ochranu osobních údajů.
(https://www.uoou.cz/assets/File.ashx?id_org=200144&id_dokumenty=23463)


Štítky: Posouzení vlivu na ochranu osobních údajů, Pověřenec pro ochranu osobních údajů, Povinnosti správce, Školení

Související dotazy
Odpovídá Ing. Vladimír Paclík
Dobrý den, vzhledem k tomu, že jak Vy, tak Vaši klienti zpracováváte osobní údaje v rámci podnikání, stáváte se dle Obecného nařízení správci osobní...

Odpovídá Ing. Vladimír Paclík
Dobrý den, dle Vašeho dotazu předpokládám, že pronajímáte byt jako soukromá (fyzická) osoba. Přestože jste fyzickou osobou, Obecné nařízení se v...

Odpovídá Ing. Vladimír Paclík
Dobrý den, ano, povinnost vést záznamy o činnostech zpracování se na Vás vztahovat bude. Jednak bude nutné mít se všemi správci, pro které osobní...



www.helpgdpr.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz