Musí vést všechny organizace evidenci zpracování?


Mají všechny organizace povinnost vést záznamy o činnostech zpracování?
Jaromír Z.


Odpovídá


Tato povinnost není dána všem organizacím.

Obecné nařízení pojednává o povinnosti vést záznamy o činnostech zpracování v čl. 30 přičemž je z odst. 5 zřejmé, že se tato povinnost vztahuje pouze na správce a zpracovatele, kteří zaměstnávají 250 nebo více zaměstnanců nebo provádí rizikové či pravidelné zpracování či zpracování zvláštních kategorií osobních údajů nebo údajů o trestních rozhodnutích.
(http://www.privacy-regulation.eu/cs/30.htm)

Osobně však doporučuji takovéto záznamy vést. Nejenom, že se tak lépe budete orientovat v osobních údajích, které zpracováváte, ale budete schopnen i reagovat na případnou kontrolu ze strany dozorového úřadu.



Štítky: Evidence událostí, Povinnosti správce

Související dotazy
Odpovídá Ing. Vladimír Paclík
Dobrý den, ano, chápete to správně. Jednak není třeba souhlas - existuje zákonný rámec - Zákoník práce, pak také smluvní rámec (samozřejmě ten by...

Odpovídá Ing. Vladimír Paclík
Dobrý den, dle Vašeho dotazu předpokládám, že pronajímáte byt jako soukromá (fyzická) osoba. Přestože jste fyzickou osobou, Obecné nařízení se v...

Odpovídá Ing. Vladimír Paclík
Dobrý den, vzhledem k tomu, že jak Vy, tak Vaši klienti zpracováváte osobní údaje v rámci podnikání, stáváte se dle Obecného nařízení správci osobní...



www.helpgdpr.cz
© Copyright 2000 - 2019, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz