Musí mít školka pověřence?


Dobrý den, jsme malá soukromá školka o cca 40ti žácích. Musíme mít pověřence?
Jitka B.


Odpovídá


Dobrý den,

pokud jste soukromá organizace a nejste zřízeni obcí nebo jiným úřadem veřejné správy, pak se na Vás nevztahuje povinnost podle čl. 37 odst. 1, písm. a):
http://www.privacy-regulation.eu/cs/37.htm
,ale mohla by se na Vás vztahovat povinnost podle téhož čl., písmena - c) hlavní činnosti správce nebo zpracovatele spočívají v rozsáhlém zpracování zvláštních kategorií údajů uvedených v Článek 9 ... (protože jako školka jistě nějaké zvláštní kategorie osobních údajů zpracovávat budete)

Ve vodítkách skupiny WP29 k pověřencům jsou uvedeny příklady rozsáhlého zpracování - viz čl. 2.1.3.:
https://www.uoou.cz/assets/File.ashx?id_org=200144&id_dokumenty=29166

V materiálu není sice Váš případ konkrétně uveden, ale ve Vašem případě by se dle čl. 2.1.3. o rozsáhlé zpracování zvláštních kategorií jednat nemělo - tedy pověřence mít nemusíte.

Pokud chcete mít právní jistotu, zašlete Úřadu pro ochranu osobních údajů žádost o stanovisko.


Štítky: GDPR pro školy, Pověřenec pro ochranu osobních údajů

Související dotazy
Odpovídá Mgr. Martin Leskovjan
Ano, pokud se v rámci bytového domu vede oficiální evidence těchto stížností a průběhu jejich řešení, může jít o zpracování citlivých údajů, resp....

Odpovídá Mgr. Nikola Dohnalová
Obecně poveřenec pro ochranu osobních údajů nenese osobní odpovědnost za nedodržování Obecného nařízení. Čl. 24 odst. 1 Obecného nařízení jasně...

Odpovídá Mgr. Nikola Dohnalová
Povinnost jmenovat pověřence pro ochranu osobních údajů je dána správci a zpracovateli pouze v případě, kdy: a) zpracování provádí orgán veřejné...



www.helpgdpr.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz