Budou nutné změny při používání mobilních aplikací?


Dobrý den,

bude nutné zavádět nějaké změny při využívání mobilní aplikace?
Karolína A.


Odpovídá


S velkou pravděpodobností bude nutné doplnit souhlasy a poučení o zpracování osobních údajů. U aplikací provádějících složitější zpracování, resp. zpracovávajících zvláštní kategorie údajů, může být nutné provést tzv. posouzení vlivu na ochranu osobních údajů dle čl. 35 Obecného nařízení. Z technického pohledu pak bude nutné ověřit zabezpečení údajů a nastavit proces pro hlášení případných porušení zabezpečení osobních údajů, tzv. incidentů.



Související dotazy
Odpovídá Ing. Vladimír Paclík
Dobrý den, požadavky Obecného nařízení se týkají všech subjektů, které zpracovávají osobní údaje - tedy i malých stavebních firem. Primární je...

Odpovídá Mgr. Martin Leskovjan
Ano, pokud se v rámci bytového domu vede oficiální evidence těchto stížností a průběhu jejich řešení, může jít o zpracování citlivých údajů, resp....

Odpovídá Mgr. Nikola Dohnalová
Obdobně, jako u jiných správců, doporučuji provést revizi interní dokumentace podle požadavků GDPR, nastavení interních procesů pro přístup k údajům...

Další ke štítku: / / / / / / /


www.helpgdpr.cz
© Copyright 2000 - 2018, všechna práva vyhrazena - European Business Enterprise, a.s., Masarykovo nám. 14, Říčany
Firma je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 8892, IČ 25130382, DIČ CZ25130382
E-mail: info@ebe.cz